Power Apps’de Automate ile Push Notification Gönderme

Bu makalede Power Apps’de hazırlanan bir uygulamaya güncelleme bilgisinin Power Automate Cloud flow ile gönderilmesi üzerine örnek yapılmıştır.

Herkese merhaba,

Bugün Power Apps’de hazırlanan bir mobil uygulamaya Power Automate Flow ile push notification gönderme ile ilgili örnek yapacağım.

Senaryomuz Power Apps ile hazırladığımız Demo_Survey adlı uygulamaya yeni sürüm geldiğini push notification ile kullanıcılara haber vermek olsun. Push notification için Power Automate Cloud Flow kullanacağım.

Notification’ın tetikleyicisi olarak herhangi bir buton vs kullanmam mantıklı değil, dolayısıyla bu elle tetiklenen bir flow olacak.

Notification gönderecek aksiyon için “Send Push Notification V2″yi seçiyorum.

Mobile App: Uygulamayı host ettiğimiz yer Power Apps olduğu için host’a Power Appsi seçiyoruz.

Your App: Yeni sürüm bilgisi vereceğim uygulamamın adı “Demo_Survey”, dolayısıyla açılan dropdown’dan ilgili uygulamayı seçiyorum.

Recipients Item: Kullanıcılara e-mail yoluyla ulaşacağım için User Email dynamic content’ini seçiyorum. +Add new item diyerek başka kullanıcılar veya kullanıcı listesi ekleyebilirsiniz.

Telefona gelecek olan mesajı, Message bölümüne yazabilirsiniz. Son olarak da Open App ile notificationa basınca uygulamanın açılmasını isteyip istemediğinize göre yes/no seçebilirsiniz. Ben uygulama açılsın istediğim için Yes’i seçiyorum.

Kaydedip test ediyorum ve telefonuma Demo_Survey uygulaması için update notification’ının geldiğini görüyorum.

Umarım faydalı olmuştur.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s