Etkinlikler

Power BI Türkiye ile Online Etkinlik-27/01/2022

Power BI Türkiye meetup grubuyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte sizlerden gelen Power Platform ailesine ait servislerle ilgili tüm soruları cevapladık.

Power Platform, Bana İstediğini Sor (AMA) etkinliğinin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Azure Immersion Workshop: AI

Azure’un AI çözümlerini kullanarak lab ortamında bir dolu ayrıntılı örnek yaptığımız Azure Immersion Workshop:AI için ilgili birkaç başlık aşağıda yer alıyor:
-Azure Machine Learning Model Training
-Knowledge Mining with Azure Cognitive Search, Text Analysis
-Conversational AI Bot, LUIS
-Anomaly Detection with Azure Metrics Advisor
-ML with Databricks

Bu workshop’da lab ortamında Azure AI çözümlerini detaylarıyla örnek senaryolar üzerinden öğrendik.

Etkinliğin kaynakları için Microsoft Github‘a bakabilirsiniz.

Power BI Turkiye ile Online Etkinlik-21/10/2021

Power BI Türkiye meetup grubuyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Power Apps’de pre-built connector’leri konuşup Prebuilt Connector’lerin yeterli olmadığı durumda rest API’lar ile custom connector oluşturmayı öğrendik. Yapılan demoda ise Microsoft Graph API kullanarak Oauth Authorization ile Azure Active Directory’den alınan veriler, Power Apps’de oluşturulan uygulamada basit bir kontrol üzerinden gösterildi. Etkinliğin tamamını grubun Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Power BI Turkiye ile Online Etkinlik-30/09/2021

Power BI Türkiye meetup grubuyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Sharepoint Online’da oluşturulan listeyi veritabanı olarak kullanıp Power Apps’de oluşturduğumuz bir uygulamaya bağladık. Uygulamaya Power Automate ile onay süreci ekledik ve Teams’de yayınladık. Etkinliğin tamamını youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

RPA Istanbul ile Online Etkinlik

RPA İstanbul Topluluğu ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte Power Automate üzerinden oluşturduğumuz cloud flow’un Power Apps’de kullanımıyla ilgili basit bir demo yaptık. Etkinliğin tamamına youtube üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.